Elewacje

Elewacje

Nawet bardzo ciekawie zaprojektowana bryła domu traci na swojej świetności, jeśli zewnętrzny tynk jest popękany albo zszarzały i brudny. Zewnętrzne tynki wręcz trzeba od czasu do czasu odświeżyć. I warto to robić, zwłaszcza jeśli dom jest źle ocieplony i wymaga lepszej izolacji. Chętnie wesprzemy też nowych inwestorów budowlanych, którzy również są na etapie poszukiwania ekipy do wykończenia elewacji.

Elewacje z ociepleniem

Kładzenie tynków to również dobry moment, by docieplić dom. Jeśli zimą zauważamy, że w domu jest nieprzyjemnie chłodno, a na ogrzewanie wydajemy zbyt dużo pieniędzy, to przed tynkowaniem można położyć styropian bądź wełnę mineralną. Pomożemy Państwu dobrać właściwy materiał izolujący. Uzgodnimy także odpowiedni termin prac, by zgrać go z pogodą, a tym samym, by mniej korzystne warunki atmosferyczne nie wpływały źle na końcowy efekt prac. Przy wykonaniu takiego ocieplenia, warto zainteresować się też wymianą okien. Te nieszczelne bądź o wysokim czynniku przenikania ciepła, warto wymienić, by również tą drogą nie uciekało ciepło z domu.

Elewacje - zaufaj ekspertom

Białe czy o jasnym zabarwieniu tynki już nawet po kilku latach tracą na swojej elegancji i estetyce. Szare, zbrudzone pyłem, sadzą, czy kurzem, źle się prezentują. Jednak położenie nowego tynku wcale nie musi przekładać się na lepszy efekt, jeśli na elewacji pojawią się zacieki, wykwity, czy zacznie znów odpadać.

Nasza firma w kładzeniu elewacji specjalizuje się od ponad 20 lat. Świat budowlany jednak ewoluuje, zmieniają się techniki, a także narzędzia. Łączymy więc wieloletnie doświadczenie z innowacyjnymi rozwiązaniami, dzięki czemu nasze elewacje są idealnie położone, kolory wyglądają świeżo, a na ścianach nie ma najmniejszych zacieków.
Pamiętamy więc:
– by podłoże ścian było zawsze czyste. Zanieczyszczenia i kurz zmywamy więc porządnie wodą, dbając by ściany były idealnie przygotowane na kładzenie elewacji, a więc również wolne od wszelkich plam tłuszczu i sadzy.
– by uwzględnić właściwą chropowatość podłoża, dzięki czemu tynk będzie się dobrze trzymał na ścianach i nie odpadał nawet po wielu latach.
– o szkodliwym działaniu wysokich temperatur i zbyt suchego podłoża. Dlatego tu również stosujemy właściwe techniki, by zapobiegać zbyt szybkiemu wysychaniu tynków, co z kolei prowadzi do ich złego wiązania się i odpadania w przyszłości.

Elewacje na surowych ścianach

Jeśli zdecydowali się Państwo na samodzielne postawienie ścian, ale kładzenie tynku chcą już zlecić fachowcom, to chętnie zajmiemy się estetycznym i bardzo dokładnym położeniem elewacji. Kładzenie elewacji na gołe cegły wymaga nieco innej wiedzy, niż w przypadku odświeżenia elewacji. Wykonanie tynków przez fachowców odznacza się więc nie tylko brakiem zacieków czy równym położeniem tynków, ale także używaniem właściwych zapraw, np. przy cegle klinkierowej, by nie dochodziło w późniejszym czasie do wykwitów na elewacji.

Chętnie porozmawiamy z Państwem o wyborze elewacji, kosztach przedsięwzięcia i terminach. Zapraszamy do kontaktu.