Montaż ogrodzenia panelowego Warszawa

Ogrodzenia panelowe – funkcjonalny system trwałego zabezpieczenia terenu

Ogrodzenia panelowe skonstruowane są z gotowych stalowych przęseł, które powstają poprzez łączenie drutów stalowych ułożonych poziomo i pionowo (dzięki temu mają wygląd prostokątnych oczek o regularnej wielkości). W celu uzyskania odpowiedniej stabilności ogrodzenia przęsła należy montować do metalowych słupków za pomocą specjalnych obejm. Systemy ogrodzenia panelowego mogą być wykonane zarówno z prostych, jak i przetłaczanych drutów ∅4 lub ∅5 o rozstawie 50×200 lub 74×200 mm. Przedział wysokości wynosi 1,03-2,43 m
Charakteryzują się doskonałą odpornością na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.
Ogrodzenia panelowe to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów. Wyjątkowo dobrze komponują się z nowoczesnym budownictwem. Nasza firma zajmuje się montażem ogrodzeń panelowych na terenie Warszawy i okolic.

Zalety ogrodzeń panelowych

Ogrodzenia panelowe idealnie się sprawdzają do zabezpieczenia terenów prywatnych – działek i posesji z budownictwem jednorodzinnym. Nadają się również do ogradzania terenów przemysłowych, należących do różnego typu instytucji, budynków użyteczności publicznej, terenów sportowych i rekreacyjnych oraz osiedli mieszkaniowych. Można je stosować jako osłony śmietnikowe albo do budowy kojców dla psów. To zatem niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które wyróżnia:

  • duża wytrzymałość i solidność ze względu na wysoką jakość prętów,
  • estetyczny wygląd, ponieważ ogrodzenia panelowe są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, w tym najpopularniejsze barwy jak grafit, czerń, zieleń i brąz,
  • szybki i dość łatwy montaż, który jednak wymaga wiedzy, odpowiednich umiejętności oraz stosownych narzędzi jak uchwyty montażowe perfekcyjnie dopasowane do wymiarów słupków oraz do przygotowania terenu.

W związku z tym, że nasza firma ma duże doświadczenie w stawianiu ogrodzeń panelowych, to decyzja o współpracy z nami gwarantuje w pełni satysfakcjonujące efekty. Zajmujemy się montażem ogrodzeń panelowych zarówno do użytku prywatnego, jak i firmowego – w wersji z podmurówką lub bez niej.

Opcja montażu ogrodzenia panelowego z podmurówką

Zalecamy właśnie tę wersję, ponieważ ogrodzenie staje się wtedy bardziej stabilne. Podmurówka zapobiega niepożądanemu przedostawaniu się dzikich zwierząt na teren posesji, ale też chroni przed ucieczką zwierząt domowych. Jednocześnie staje się skuteczną zaporą dla przerastania roślin.
Oczywiście budowa podmurówki nieco przedłuży montaż całego ogrodzenia panelowego, jednak warto to zrobić choćby dla wzmocnienia walorów estetycznych. Do wyboru są prefabrykowane podmurówki betonowe albo podmurówka betonowa wylewana.
Naszym klientom polecamy wykonanie podmurówki z gotowych elementów do ułożenia, ponieważ zdecydowanie przyspiesza to całą pracę, a efekt jest naprawdę trwały i estetyczny. Co więcej, roboty można przeprowadzać bez względu na warunki atmosferyczne, czego się nie da w przypadku podmurówki wylewanej – przy zbyt wysokiej temperaturze beton za szybko wysycha, a przy zbyt niskiej nie wiąże się i ciężko wtedy kontynuować pracę.
Montaż ogrodzenia panelowego z prefabrykowaną podmurówką wykonujemy zazwyczaj w ciągu 2 dni.

Ogrodzenie panelowe – uniwersalne rozwiązanie dla osób prywatnych i firm

Ogrodzenie panelowe dobrze chroni określony teren. Wykazuje zdecydowanie większą trwałość w porównaniu ze zwykłą siatką metalową, a przy tym ładniej wygląda. Nie dochodzi do uszkodzeń mechanicznych albo do korozji pod wpływem negatywnych warunków atmosferycznych. To wynika z warstwy zabezpieczającej uzyskiwanej poprzez ocynkowanie ogniowe oraz często też dodatkowe malowanie proszkowe, które jeszcze nadaje drutom pożądany kolor z palety RAL. Ogrodzenia panelowe nie wymagają szczególnych zabiegów konserwacyjnych, a służą w nienagannym stanie przez wiele lat.
Montaż ogrodzenia panelowego z naszą firmą to gwarancja uzyskania solidnej konstrukcji o doskonałej wytrzymałości mechanicznej, atrakcyjnej cenie i świetny efekcie wizualnym. Zapraszamy do kontaktu.